Kik vagyunk?

A kutatás résztvevői:

Csereklye Erzsébet, az ELTE PPK Interkulturális Pszichológiai Intézet adjunktusa vagyok. Éppen a doktori hallgatók szakmai szocializációját vizsgáló kutatásomon dolgoztam, amikor beleakadtam a témába. Doktori iskolai hallgatókkal is frissen doktori fokozatot szerzett kutatókkal készítettem interjúkat, amelyekben az imposztor jelenség gyakran előkerült. Ezért fordult figyelmem a jelenség vizsgálata felé és így találkoztam Szilárddal, aki már régebben is foglalkozott témával, és ennek a kérdőívnek egy korábbi változatát le is fordította magyarra. Közösen kezdtünk dolgozni az IPP30 kérdőív magyar nyelvű változatának validálásán.

Kasza Georgina vagyok, oktatáskutató, doktori fokozatot az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskolájában szereztem. 2016 óta vagyok a Tempus Közalapítvány munkatársa. A kutatási érdeklődésem elsősorban a felsőoktatás nemzetközi környezetére, valamint a hallgatók beilleszkedési stratégiáinak elemzésére irányul. Fontosnak tartom olyan témák feldolgozását, amelyek segíthetik a hallgatók tanulását, a képzésük során adódó problémák kezelését, valamint egyaránt hasznosak a kutatás és gyakorlat számára.

Bartek Mária vagyok, adatelemző. Az én dolgom, hogy a kutatás során beérkező adatokból jól és könnyen értelmezhető összefüggéseket és eredményeket kapjunk. Örömmel veszek részt az imposztor jelenség kérdőív fejlesztésében és validálásában; és kíváncsian várom, hogyan alakul majd a végleges, magyar viszonylatban hiánypótló mérőeszköz.

A statisztika varázslatos világáról itt írok: https://statpirin.hu/

Szilágyi Szilárd, a Nemiségtudományi Intézet Nonprofit Kft. vezetője vagyok. Gyakorlati munkám és érintettségem okán is érdeklődéssel fordultam az imposztor jelenség kutatása felé. Megtisztelő és örömteli, hogy Erzsébettel részt vehetek az IPP30 kérdőív magyar nyelvű változatának validálásában.